Zavedený stent do obličky v 23 tt - môžem si ho dať vybrať?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

som v 23 tt a mám zavedený stent v pravej obličke po 2 dňoch trvajúcej obličkovej kolike. Všetky výsledky z moču aj z krvi sú negatívne, čiže sa tam nenachádza žiaden infekt ani zápal, no napriek tomu prišla kolika. Takže pravdepodobne to je spôsobené útlakom maternice. Po zavedení stentu síce nemám koliky ale ľadvina bolí stále, a teraz je v moči aj veľa krvi kvôli tomu a je to nepríjemné.

Je možnosť, že ak si dám stent vybrať, časom keď bude bábo ešte viac rásť, nastane ďalšia kolika?

Do konca tehotenstva mi teda ostáva ešte veľa času a žiť s tým stentom naozaj nie je prijemné, tak hľadám odpovede a iné možnosti. :(

Ďakujem pekne za odpoveď. ❤️

Dobrý deň,

zavedenie stentu predpokladám zindikoval urológ/nefrológ. Je teda v jeho manažmente ďalší postup.

Obličkové koliky sa v tehotenstve nie zriedka zvyknú vracať. Na čo je pri jeho odstraňovaní potrebné myslieť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník