Aké má manžel nahlasovacie povinnosti, keď bude poberať materské po skončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

manžel končí pracovný pomer k 31.5.2024 a v rámci 7-dňovej ochrannej lehoty chce k 3.6.2024 požiadať o poberanie materského.

Aké sú jeho povinnosti na dni medzi 31.5.2024 a 3.6.2024?

Musí za tie dni zaplatiť zdravotné poistenie ako samoplatca?

Nahlasuje sa na tieto dni aj niekde inde?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, manžel by mal "hluché" dva dni. Do ZP by sa nahlásil ako samoplatca a zdravotné poistenie by zaplatil alikvotne (za dva dni). Nič iné nemusí.

S prianím pekného dňa,
Lenka