Ako sa mi bude počítať materská, keď mám dve zamestnania?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

mám jednu prácu na skrátený úväzok od roku 2021 na dobu neurčitú a do druhej som nastúpila od januára 2024 na polovičný úväzok. Nástup na materskú mám august 2024. Mala by som teraz nastúpiť na PN kvôli rizikovému tehotenstvu.

Ako sa mi bude počítať materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, ktoré zamestnanie bude trvať a či budete mať aj z druhého zamestnania 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu. Je potrebné prepočítať dni nemocenského poistenia. Neuvádzatie bližšie dátumy, kvôli možnému súbehu materskej zo staršieho zamestnania aj z novšieho zamestnania.

Najskôr by Vám nárok uznali iba z prvého zamestnania. Po pôrode by nanovo prepočítali dni nemocenského poistenia. Do podania žiadosti je predpoklad, že nestihnete 270 dní nemocenského poistenia a bude sa čakať na pôrod. Na PN máte nárok z oboch zamestnaní a PN neovplyvní výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka