Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď som na podpore?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

som na podpore v nezamestnanosti a o pár týždňov by som mala mať nárok na tehotenský príspevok.

Budem ho mať určite?

Platí sa mi z podpory aj nemocenské poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste mali nárok na tehotenské, potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred 13 týždňom tehotenstva a ak nemáte aktívne nemocesnké poistenie tak byť v ochrannej lehote. Neuvádzate bližšie informácie, neviem posúdiť či Vám vznikne nárok na tehotenské.

Štát za Vás počas evidencie na ÚPSVaR platí zdravotné poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka