Mám nárok na tehotenské, keď mi už skončil pracovný pomer?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom nároku na tehotenské.

V novembri 2017 mi začal pracovný pomer na dobrú určitú - zastupovanie zamestnankyne počas materskej, rodičovskej dovolenky a následnej dovolenky. V decembri 2021 som odišla na materskú dovolenku. V septembri 2022 sa zamestnankyňa vrátila a mne skončil pracovný pomer.

Teraz som na rodičovskej dovolenke, som opäť tehotná.

Mám nárok na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, mohli by ste byť v ochrannej lehote a mať nárok na tehotenské. Je možné, že túto lehotu ste nestihli.

S prianím pekného dňa,
Lenka