Manžel si berie na mňa OČR. Môžem počas tej doby pracovať?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a popri rodičovskej pracujem na dohodu. Máme dieťa do troch rokov. Mám problém s chrbtom a manžel zostáva na OČR. Moja obvodná lekárka ho vypísala na OČR so mnou, aby sa staral o syna. Ja ho nemôžem zdvihnúť.

Môžem počas manželovej OČR robiť?

Charakter mojej práce mi to dovoľuje (práca na PC v stoji a v ľahu, v sede nemôžem). Nie som si istá ako sa k tomu stavia Sociálna poisťovňa, keď budem mať zaplatené odvody (od zamestnávateľa) za dní, keď je manžel so mnou na OČR.

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR je vystavená preto, že sa momentálne nemôžete sama o seba postarať a prípadne ani o dieťa. Takto tlačivo vypísala pani doktorka.

Ak sa nemôžete o seba postarať (a ani o dieťa), nemali by ste ani pracovať, ale liečiť sa. Ak máte dohodu s nemocenským poistením, môžete ísť na PN (aj popri rodičovskom príspevku).

S prianím pekného dňa,
Lenka