Môže manželovi prepadnúť nárok na materské?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

budeme mať druhé dieťa, na ktoré budem materskú poberať ja. Chcela by som, aby manžel poberal na staršieho syna materskú. Stačilo by len 3 - 4 mesiace, nie celých 28 týždňov, na ktoré má nárok.

Dnes som sa dočítala, že najneskôr sa môže podať žiadosť o materskú pre otca, ak dieťa dosiahne 2 roky a 5 mesiacov. To vychádza tak, že celá materská sa bude poberať do 3 rokoch.

Keďže manžel nechce poberať celú dobu, môže požiadať o materské, keď bude mať syn 2 roky a 7 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadať o materské môže aj neskôr, len sa ukráti o časť doby, počas ktorej by mohol materské poberať.

S prianím pekného dňa,
Lenka