Môžem po rodičovskej dovolenke nastúpiť na PN?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a v práci mám zmluvu, ktorá trvá. Teraz od októbra budem mať aj dohodu v tom istom zamestnaní a manžel nastúpi 3.10.2023 na materskú. Resp.v tento deň si podá žiadosť. Zároveň si otvorí živnosť, aby mohol ostať pracovať v tom istom zamestnaní.

Môžem ja nastúpiť na PN?

Kedy tak môžem urobiť?

Môžem tak urobiť hneď nasledujúci deň po manželovom nástupe na MD alebo v ten istý deň, čo bude vlastne nasledujúci deň po pozastavení rodičovského príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete mať dohodu s nemocenským poistením, z tej viete byť na PN aj hneď, pokiaľ ju už máte.

S prianím pekného dňa,
Lenka