Môžem poberať podporu a pracovať na dohodu?

Zodpovedané
4. máj 2024

Dobrý deň,

od cca 10. mája 2024 by som chcel ísť na podporu. Mám odpracovaných v práci 5 rokov vkuse, pracujem ako kuchár a chcel by som aj počas podpory chodiť na nejaké brigády. Všade čítam, že môžem za rok odrobiť iba 40 dní a príjem nesmie byť väčší ako 268 EUR. Chcel by som využiť podporu cca 3 mesiace a neviem teda koľko dní - hodín môžem za mesiac odrobiť, aby som o to neprišiel. V danej prevádzke by som brigádne odrobil 6 dní v mesiaci a aj účtovníčka by spravila taký výkaz pre úrad práce.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste na ÚPSVaR, môžete mať dohodu u iného zamestnávateľa, ktorá nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku = za rok.

Ak by Vám zakaždým spravili dohodu na 5 dní, napr. začiatok dohody 20.05. skončenie dohody 24.05., takto by sa zakaždým tieto dohody sčítavali. Dohodu je potrebné na úrad práce doručiť ešte pred tým, než začnete pracovať. Ak by ste teda začali napr. 20.5.(pondelok), dohodu je potrebné odovzdať nejneskôr 17.5. (piatok). Dohody nesmú byť súbežné.

https://www.upsvr.gov.sk/obcan-hladajuci-zamest...

S prianím pekného dňa,
Lenka