Popri rodičovskej mám u iného zamestnávateľa dohodu o pracovnej činnosti. Z čoho sa mi bude počítať druhá materská dávka?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke a mám zamestnanie na dobrú neurčitú. Popri rodičovskej mám u iného zamestnávateľa dohodu o pracovnej činnosti.

Ak by som teraz otehotnela, z čoho sa mi bude počítať materská dávka?

Budem ju mať v takej výške ako predtým, čiže nejakých 900 EUR mesačne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite zo súčasného pracovného pomeru na materské ešte počas RD a teda sa bude jednať o reťazový pôrod, nová materská nebude nižšia ako predchádzajúca materská.

Ak Vám ale trvá pracovný pomer a máte popri ňom ešte aj dohodu s pravidelným príjmom, ak by pracovný pomer aj dohoda trvala k nástupu na materskú a z dohody máte 270 dní nemocenského poistenia, mohli by ste mať súbeh dvoch materských, a to aj z pracovného pomeru aj z dohody.

S prianím pekného dňa,
Lenka