Riešim daňové priznanie B. Je možné, že mi z daňového bonusu vyšlo iba 251 EUR?

Zodpovedané
4. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daňového priznania. V kolónke 116a mi vyskočilo navýšený základ dane cez 9000 EUR. Dala som si uplatniť daňový bonus 1680 EUR, ale vychádza to v kolónke 121. 1540 EUR, preddavok na daň v 131 250 EUR a daňový preplatok mi vyšiel 251 EUR.

Je možné, že mi z daňového bonusu vyšlo iba tých 251 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je riadok 121 vyplnený, tak táto suma daňového bonusu je na poukázanie správcom dane. Vyplatia Vám ho spolu s preplatkom na dani, treba to zaznačiť krížikom aj v oddieli XIV.

S prianím pekného dňa,
Lenka