Z čoho sa mi vypočíta PN?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa Vám opýtala, z čoho sa mi bude vyrátavať PN:

  • 2.2.2021 - 14.3.2024 som poberala materskú a potom rodičovský príspevok,
  • 15.3.2024 -22.4.2024 som čerpala dovolenku,
  • 23.4.2024 - 26.4.2024 nástup do zamestnania.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste neodpracovali a ani nečerpali dovolenku 21 dní, tak by sa výpočet posudzoval z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu. Ak ste ale pracovali alebo čerpali dovolenku viac ako 21 dní, potom sa PN počíta z príjmu odpracovaných dní.

Pravdepodobný denný vymeriavací (PDV) základ zamestnanca je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.

S prianím pekného dňa,
Lenka