Ide o alergiu alebo intoleranciu na laktózu?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ide o alergiu alebo intoleranciu na laktózu?

Výsledky pani doktorka videla. Povedala, že to nemusíme riešiť ak nemá črevné problémy. Teraz začala mať dlhodobé dýchacíe problém, tak sa snažím nájsť príčinu.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch vidím veľmi zvýšené protilátky proti kravskému mlieku ako takému aj proti mliečnemu cukru - laktóze.

Ide o non-IgE intoleranciu, teda nie alergiu ale intoleranciu.

Priamo potravinovou intoleranciou označujeme enzýmovú intoleranciu ako je laktózová intolerancia. Non-IgE intolerancia z takejto enzýmovej intolerancie môže vyplývať.

Odporúčam absolovovať test na laktózovú intoleranciu.

Určite je niekde problém s mliekom. Budem rada, keď to spolu prekonzultujeme.
Intolerancia na mlieko nie je len o črevných ťažkostiach, alebo o tých viditeľných.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/