Vyšla mi hodnota enzýmu DAO 3,29. Mám HIT?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

pár rokov mám intoleranciu na kravské mlieko. Momentálne mám pozitívne protilátky triedy igG. Už dlhšiu dobu na sebe pozorujem bolesti brucha, plynatosť, rôznu konzistenciu stolice, závraty, bolesti hlavy, svrbivú pokožku, vypadávanie vlasov, cítim väčšiu únavu. Dala som sa na vlastnú žiadosť vyšetriť a podľa výsledkov mi vyšla hodnota enzýmu DAO 3,29. Vraj je to hraničná hodnota.

Je to podľa Vás HIT?

Mala by som to riešiť s nejakým doktorom, alebo mi stačí dodržiavať nízkohistamínovú a bezmliečnu diétu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nedodržiavate bezmleičnu diétu úplne prísne, tak za následok býva zápal v čreve a oslabené enzýmové funkcie črevných buniek. U vás konkrétne sa z toho dôvodu neprodukuje enzým DAO. V tom prípade bude stačiť presná nízkohistamínová diéta (dočasne do stabilizácie) a bezmliečna diéta (natrvalo).

Ak však diétu prísne dodržujete a až teraz sa objavil výsledok so zníženým DAO enzýmom, pátrajte po dalších príčinach.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/