Je bezpečné užívať vyššiu dávku kyseliny listovej?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

môj gynekológ mi predpísal kyselinu listovú 10 mg 2x1 denne. Príde mi to strašne vysoká dávka. Tabletky boli predpísané kvôli plánovanému otehotneniu. Ja som doteraz užívala kyselinu listovú od inej značky 400 mikrogramov 1x denne.

Stretli ste sa s takýmto vysokým dávkovaním?

Je to v poriadku takto užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri predpísaní Acidum Folicum Liečiva musí byť konkrétna indikácia.

Pri plánovanom otehotnení sa najčastejšie predpisuje ako prevencia ženám s predispozíciou na vznik vrodených (neurologických) ochorení plodu.

Pri stanovení liečby a dávkovania dôverujte svojmu gynekológovi, ktorý pozná Váš celkový zdravotný stav.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut