Aká môže byť príčina zvýšených hodnôt v mojich výsledkoch z odberu krvi?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

pociťujem pichanie, resp. bodavú bolesť v rôznych častiach tráviaceho traktu a silné pichanie a bolesti v kostiach a kĺboch na rukách, nohách, v chrbtici a panve. Bola som na odbere krvi a nerozumiem uvedeným hodnotám.

Čo znamenajú tieto hodnoty vo výsledkoch odberu krvi?

Sú zvýšené len mierne?

Aká môže byť príčina zvýšených hodnôt?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov máte iba mierne zvýšené dva pečeňové parametre a žlčové farbivo - bilirubín.

USG brucha je v poriadku. Zvyčajne bývajú tieto parametre zvýšené pri kameňoch v žlčníku. Tieto zvýšené parametre nevysvetľujú príčinu Vašich ťažkostí.

Krvné testy je vhodné zopakovať v priebehu mesiaca, aby sa posúdila dynamika.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková