Mám laktózovú intoleranciu a pálenie záhy. Musím naštíviť gastroenerológa?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom mi zistili z krvi laktózovú intoleranciu a hraničné hodnoty HIT, DAO 9,7. Vyradila som úplne všetky mliečne výrobky. Pár dní dozadu ma začala páliť záha. Je to dosť nepríjemné a trvá to aj celý deň. Mala som teraz hektické obdobie.

Môže to byť spôsobené laktózovou intoleranciou?

Je šanca, že sa to dá do poriadku?

Mám naštíviť gastroenerológa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pálenie záhy súvisí s nadmerným množstvom kyseliny a zlým dovieraním zvierača.
Môže byť, že laktózová intolerancia súvisí so zápalom žalúdka a stým aj refluxom. Ak sa stav po diéte nezlepšil naštivte gastroenterológa.

Okrem bezlaktózovej diéty zaraďte zásadotvorné potraviny a dávajte si pozor na úpravu stravy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/