Aké papuče/sandálky zvoliť na doma, ak dieťa začalo vytáčať špičku pravej nohy dovnútra?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a úzky typ nohy. Od prvých krokov do dnešného dňa nosila značku Bundgaard a doma bola len v ponožkách. Lekárkou nám boli poradené papuče na doma.

Aké papuče/sandálky zvoliť na doma, ak dieťa začalo vytáčať špičku pravej nohy dovnútra?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam návštevu fyzioterapeuta. Nie je problém v topánočkách alebo v tom, že chodíte naboso, ale skôr v držaní tela. To sa dá poriešiť cvičením.

Na doma odporúčam len naboso alebo protišmykové ponožky s celosilikónovou šľapou. Napríklad Sterntaler.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322