Musí môj aktuálny zamestnávateľ vedieť, že si chcem urobiť opatrovateľský kurz?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som zmeniť zamestnanie.

Môžem si urobiť opatrovateľský kurz, aj keď som momentálne zamestnaná v obchode?

Bolo by možné, aby mi to preplatil úrad práce?

Musí môj aktuálny zamestnávateľ vedieť, že si chcem urobiť kurz?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím dôvod, prečo by ste si nemohli urobiť opatrovateľský kurz. Zamestnávateľa o tomto informovať nemusíte.

Na možnosti preplatenia kurzu sa informujte priamo na príslušnom úrade práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk