Je bezpečné si dať urobiť prsia, keď som mala problém so stentom v tele?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

uvažujem na úpravou pŕs (zdvihnutie a spevnenie). Mám za sebou 4 tehotenstvá. Zo silikónov mám obavy, je to cudzí predmet v tele. Počas posledných 2 tehotenstiev som mala problém s obličkami a bol mi zavedený stent 1x na cca 4 mesiace.

Druhýkrát na cca 3 mesiace. Veľmi zle som to znášala, všetko dole ma pálilo, štípalo, rezalo a bolo to strašné. Preto mám obavy zo silikónov.

Ak by som nemala problémy so stentom, určite by som išla do silikónov.

Je lepší okrúhly tvar alebo slza?

Ďakujem

Dobrý deň,

píšete, že máte po 4 tehotenstvách a prsia máte zrejme aj poklesnuté, keď uvažujete aj o zdvihnutí a spevnení, nielen o zväčšení.

Najlepšia bude osobná konzultácia. Predpokladám, že modelácia prsníkov bude nevyhnutná.

Veľmi často modelácia splní očakávania o pevnejších a dvihnutejších prsiach aj bez implantátov.

Je to na dlhšiu debatu a poctivú konzultáciu. Absolvujte ich viacero u rôznych chirurgov. Každý môže mať iné skúsenosti a iné techniky. Nebuďte prekvapená, že každý chirurg bude navrhovať iné riešenie. Finálne rozhodnutie je vždy na Vás. To sa týka aj typu modelácie, typu implantátov, kombináciu postupov...

Komplikácie s prítomnosťou stentu by nemali znamenať vyššie riziko pri vložení implantátov.