Môžem podstúpiť augmentáciu po operácii prsníka?

Zodpovedané
7. jan 2019

Dobrý deň,

ako 19 ročná som absolvovala operáciu prsníka - odstránenie fibroadenómu. Od toho času sa mi v prsiach tvoria cysty, a to najmä v okolí jazvy.

Je možné podstúpiť augmentáciu aj v mojom prípade?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z hľadiska zdravotného rizika prítomnosti silikónového implantátu sa nemusíte obávať. Implantáty sa väčšinou vkladajú pod prsný sval a počas operácie sa priamo cez prsnú žľazu neprechádza.

Dôležité je ale odporúčanie Vášho gynekológa. Záleží na tom či momentálny nález je sledovaný, aký je plán na prípadne operačné odstránenie cýst a podobne.

Ak zo strany gynekológa ste len v sledovaní, tak nevidím kontraindikáciu k operácii.